ektomorf

V městečku Mezőkovácsháza, na začátku devadesátek, se dva bráchové začali zavírat do zkušebny. Tenkrát se jim jen zdálo o smlouvě s velkým labelem, o spolupráci se skvělým producentem a o hraní na velkých evropských festivalech. Makali jako koně a povedlo se. My však víme, že nejvíc ze všeho si přáli hrát na DEAD ENDU a to se jim letos splní.


bz facebook
ocean

Je to veliký příběh. Zamotali hlavy a srdce tísícům puberťáků a položili základ vzniku jedné obří subkultury. To "temné kouzlo" je fascinovalo. Píše se, že rockeři a metalisti jimi pohrdali, my tomu nevěříme, jen záviděli ty hordy holek, které se na ně lepily. Byli jen vlásek od dobytí evropy, ale okolnosti jim nehrály do karet. Je rok 2016 a my máme tu čest napsat to magické slovo do programu festivalu - Oceánbz facebook
hemlock

Kapla Hemlock z Las Vegas je další zahraniční host na letošním Dead Endu. Cítíme v kostech, že s těmahle klukama bude velká legrace. Ne nadarmo si je Ektomorf vybrali jako parťáky na svou evropskou tour.

ytb facebook
the.switch

Hraní na DEF, je pro kluky z THE.SWITCH výjimečná událost a připravují se na ni vždy s naprostou precizností, která tuto kapelu charakterizuje. Ve své historii udělali mnoho zásadních a mnohdy riskantních kroků, ale vždy do všeho šli s buldočím nasazením. Jejich novou desku, na které makali tři roky a natočili ji za mořem, vám se vším všudy naservírují poslední pátek v Gerbeře.


facebook ytb
dezinfekce

Už v roce 1991 začala tahle hyperaktivní mašina chrlit svůj náctiletý punk. Přes 25 let brázdí v různých sestavách veškerá možná podia. Nečeká vás žádná usměvavá brnkačka, ale spousta kraválu a negativní energie. Hardcore punk gang prořízne horký vzduch na konci listopadu v Gerbeře.bz facebook
gutalax

Celá léta si s klukama, s kterýma chodíme, povídáme o tom, jestli je nějaká česká kapela, která má šanci dostat se na velké evrposké festivaly. Kdo by řekl, že to budou kluci z Křemže, naši kamarádi. My se hluboce klaníme a hrdě zvedáme nosy, že vám je můžeme naservírovat na DEAD ENDU.bz facebook
desire for sorrow

"Potřebujeme na příště nějaký blekouše" bylo slyšet na schůzce DEF teamu při výběru kapel na rok 2016. Nebylo nutné pátrat dlouho, jedna z největších blackových nadějí se zrodila z temnoty v jižních čechách. Budete zírat, jak jim to šlape.
www bz facebook
corposant

Tyhle kluky z Brna máme v merku už dlouho, loni nám unikli jen o fous. Sekají to hlava nehlava a cítíme, že to bude vystoupení o kterém se bude ještě dlouho mluvit. Kalkulačky nechte doma, Corposant to spočítají za vás.

bz facebook
Michal Sořepa

Michal Skořepa z kapely Stroy už je na české hudební scéně pojem. Na škole zanedbával hru na klavír a raději se věnoval kytaře a zpěvu v rockových kapelách. Tentokrát hlasitou kytaru odloží. Svůj osobitý vokál a své struny rozezní na Acoustic Stagi. O jeho doprovod se postará špičkový perkusionista Tokhi.


bz facebook