Program

KAPELY

Pyogenesis
Pyogenesis (DE)

Kapela ze Stuttgartu od začátku devadesátých let motá hlavy metalovým/doomovým/rockovým/punkrockovým fanouškům po celé planetě. Každé jejich album udělalo silný zářez do rockové historie a jejich poslední steampunková trilogie nadchla fanoušky i kritiky po celém světě. Toliko povinný řeči.
PYO jsou fantastický! Až uslyšíte ty zvukový hradby, boží riffy, dechberoucí melodie a poznáte kluky z kapely, uznáte, že to byla ta nejlepší volba headlinera pro letošní Dead End.

Born From Pain
Born From Pain (NL)

Kapela je na scéně od 97’ a svůj styl postavila na základech německého trashe, NY hardcoru, floridského death metalu a evropského metalcore. Nikdy se nesnažili být trendy a cool a během let vyšperkovali svůj zvuk tak, že je na první poznáte. Brutální groove, vražedné riffy a demoliční breakdowny. Projeli celý svět a s grácií dávají velké stage i malé kluby. Jejich poslední poselství volá po probuzení ze spánku.
Při jejich setu na Dead Endu rozhodně neusnete!

Satisfvcktion
Satisfvcktion

Na Dead Endu pokřtí novou desku a chystají nějaká překvapení.

Gutalax
Gutalax

Připojte se k jedinečnému gastronomickému zážitku. Voňavé riffy grilované na pánvi štiplavých skřeků. Jízda na horské dráze vaším trávicím traktem. Přijďte zavzpomínat na své fekální chvíle a užijte si večeři s námi. Přijď na Dead End na Gutalax, protože příště za ně zaplatíš balík v € někde v německo.
Mimořádně jim přejeme světový úspěch a je nám ctí, že znovu vystoupí na Dead Endu. Vypadá to na speciální šou přátelé...ale zatím pssst.

The Agony
The Agony

Není sranda najít v naší zemi čistě dívčí heavy kapelu. My jsme jí našli a je nám ctí, že jí můžeme představit fanouškům Dead Endu. Holky mají mraky zkušeností a dokonce před Scorpions sfoukly O2 arénu.

Ingrowing
Ingrowing

Vlakin, Pouzar a Zbyňa, píše se rok 1995 a v Budějcích ožil grind. Plodné období vystřídal zasloužený odpočinek. V jejich návrat už doufal málokdo. Mnoho let ticha se změní na brutální válec. Vítejte zpět!

Pan Lynx
Pan Lynx

Projekt hudebníka a výtvarníka Michala Skořepy a jeho kresleného imaginárního kamaráda Pana Lynxe, což je napůl Michal/napůl rys - jeho totemové zvíře.
"Výlety do temnoty, do temno já, do temno Ty"

Crippled Fingers
Crippled Fingers

Kapela, která se do toho pořádně obula a systematicky maká. Jak na pravidelných nahrávkách a klipech, vizuální stránce a hlavně na pódiové show. Z jejich setu půjdete pořádně zválený a budete chtít nášup. 

Better Way
Better Way

Mladá nadějná kapela z Budějc. Zatím nemají žádné profily na sociálních sítích, ale věříme, že se polepší a brzy si je založí a najdou nějaké fanoušky. 

Severals
Severals

Čtyřka z Plzně si za osm let existence poctivě vydřela pozici jedné z nejzajímavějších kapel současnosti. Progresivní metal, šmrnc djentu a propracovaná pódiová show, to nás čeká poslední pátek v Gerbeře.

Marked As An Enemy
Marked As An Enemy

Kapela jejíž jméno neumíme vyslovit... kluci umí Screamy, Streamy, Releasy, Pre-savy, Spotify, Upcomingy, Dropsy, Listeningy, Sale, Merche, Recordy, Pre-Ordery, Ordery, Buttony, Featy, Breaky, Downy, Upy a další moderní věci… umí velký stage a hrajou skvěle Metlacore. Tak Scorněte Tickety a přijďte to Checknout na Mrtvý Konec.

Acid Force
Acid Force (SK)

Čtveřice z Bánskej, která patří do královské rodiny slovenského thrashe. Wiki říká: "Thrash metal je založený na rychlém tempu, rychlých a komplikovaných rytmicky sekaných kytarových riffech, občas na pozadí kytarových sól. Také se vyznačuje rychlým, intenzívním bubnováním". Spolehněte se, že tohle všechno nám AF předvedou tak, že budete lítat vzduchem. Cítíme v kostech, že jejich set bude jedním z vrcholů večera.

NBF
NBF

Pamatujeme, jak se kluci začali objevovat na jihočeských rockových/metalových/HC akcích a je super, že následují své otce a starší kámoše a věnujou se muzice. 𝕳𝖆𝖗𝖉𝖈𝖔𝖗𝖊 po vzoru amerických klasik je jejich doména a hrajou ho zatraceně skvěle. Vzhledem k vytížení ve svých domovských kapelách Gutalax a Who Killed Marilyn?, není moc možností je vidět živě. Vaše šance je 24. 11. v Gerbeře.

Cheers!
Cheers!

Čtrnáctá kapela na Lineupu Dead Endu. Moc se o nich nedočtete, protože energii dávají do koncertů, ne do psaní.
Charakteristika: "Celtic folk-punk brewed in Pilsen" bude stačit, co myslíte.

sin-dick-8
sin-dick-8

Budou krásnou vzpomínkou na první Dead End v r. 2009. Tušíme, že kluci budou mít po těch letech trochu trému.
Start letošního Dead End Festival 2023 obstarají Sindikáti.

Kool-Aid
Kool-Aid
(Acoustic Stage)

Kool-Aid si zahrávají s jemnějšími kytarovými zvuky a mají vyšperkované aranže s roztodivnými nástroji a propracované vícehlasy. 

Naked Proffesors
Naked Professors
(Acoustic Stage)

Irské lidovky a britský folk/rock budějovických profesorů skvěle zapadne na Akustickou Stage.

Šrája
Šrája

Jeho vystoupení jsou na pomezí stand-up comedy, koncertu žáků druhého ročníku ZUŠ a taneční lekce pro věčné začátečníky. Hudebně balancuje na hranici mezi bratry Nedvědy a Sex Pistols. Bude legrace na akustice.

Duo Extraditables
Duo Extraditables

Miloš je dvorní kytarista doprovodné kapely Petry Janů a Jitka je zpěvačka kapely Oceán. Vystoupí na Acoustic Stagi a bude to skvělý.

PŘEDPRODEJ

Předprodej vstupenek:

Předprodej: 890,- Kč
Pouze online přes (smsticket.cz)

Druhá stovka za: 699,- Kč - Vyprodáno
Prvních 100 za: 599,- Kč - Vyprodáno
Na místě: 999,- Kč

Děti od 10 do 15 let 350,- Kč
Děti do 10 let zdarma


K nákupu bude připočítán transakční a servisní poplatek dle výběru typu platby.
Předprodej končí 25. 11. 2022 ve 12:00

Není-li stanoveno jinak. zaplacené vstupné a servisní poplatky se nevrací, vstupenka se nevyměňuje. V případě zrušení akce bude vstupné vráceno. Padělání vstupenky je trestné. Pořadatelem akce je Deadend o.s. Zákazník je povinen řídit se pravidly pořadatele a místa konáni akce. Zákaz vnášeni zbraní, skleněných nádob, plechovek. PET lahví, deštníků a ostatnich nebezpečných předmětů, alkoholických nápojů, toxických a jiných omamných látek. Majitel vstupenky uděluje souhlas s tím, že fotografe, filmy nebo videozáznamy s jeho osobou smějí být pořtzeny a užity, a to bez peněžité náhrady. Změna programu a termínu vyhrazena.
Pro držitele průkazu ZTP - cena 190,- Kč

https://www.smsticket.cz

INFO

Dead End Festival 2023

Poslední pátek v listopadu jdou všechny povinnosti stranou!
Chystáte se na Dead End poprvé? Super! Máme pro vás základní informace, ať víte...

V pátek 24. 11. 2023 se v Českých Budějovicích uskuteční další ročník rockového festivalu pod názvem DEAD END. Českobudějovická skupina Satisfvcktion s laskavým přispěním Statutárního města České Budějovice, které DEF podpořilo
z prostředků svého rozpočtu, v rámci "Dotačního programu města České Budějovice na podporu kultury v roce 2023", pořádá rockový svátek, na kterém se představí část toho nejlepšího z české klubové scény.

Kontakt: info@deadend.cz

Místo konání

KD Gerbera je velký barák v centru Budějc, do kterého se všichni vejdeme.

V Gerbeře je několik barů a výčepů.

Ve velkém předsálí si můžete v klidu pokecat s přáteli a kapelami.

Nemáme parkoviště. Velké parkoviště je 3 min pěšky od Gerbery.

Hudba

Kapely zahrají na třech podiích současně - proto bude na Lineupu takřka 20 kapel v jeden večer.

1: Velká Stage v přízemí s balkonem z kterého i ty menší nádherně uvidí celý mumraj.

2: Horní Stage v patře s nízkým a širokým podiem s kapacitou většího klubu, kde budete kapele tváří v tvář. Zažijete neskutečné sety plné energie.

3: Acoustic Stage s komorní kapacitou, kde si můžete odfrknout od hluku a metalu.

Placení

Na festivalu bude možné platit pouze v hotovosti.

Návštěvníci

Všichni jste srdečně vítáni.

Partneři Dead Endu

Samson

Hlavní partner

Město Budějce

Melodie hudebniny

Krajinska 27
Singer
Cuba bar
Kudyznudy

Kontakt

Adresa:

KD Gerbera
Mánesova 3a, České Budějovice 370 01

E-mail:

info@deadend.cz

Tento Projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice.
© Deadend o.s. 2019 / Všechna práva vyhrazena